לימודי מקצוע

לימודי מקצוע הם לימודים שמטרתם רכישת מקצוע. סיום מסלול לימודי מקצוע מזכה בתעודה והכשרה פרקטית לעסוק במקצוע הרלוונטי. מקצועות רבים ונחשקים במשק אינם מצריכים שנות למידה ארוכות למטרת רכישת תארים במסלולים אקדמיים. הפונים למסלולי הכשרה מקצועית עשויים לעשות זאת גם מתוך צורך בהשלמת ידע או רצון להעשרה עצמית.

היתרונות של לימודי מקצוע

זמן ההכשרה של קורסים מקצועיים או הכשרות מקצועיות הוא קצר בהשוואה ללימודים לתואר. לימודים לתואר אקדמי לא מתאימים לכל אחד, מה גם שמקצועות למידה רבים לתואר ראשון ושני אינם מציעים פרקטיקה של התמחות ופעמים רבות אף אינם ערובה למציאת עבודה. לעומתם הלימודים במסלולי המקצוע השונים מכשירים את הבוגרים לעסוק בתחום אותו למדו ומקנים להם את הידע והמיומנות לעשות זאת באופן מיידי. תעודת מאמן או תעודת מדריך הן רק דוגמאות אחדות להסמכה בהכשרה מקצועית שאפשר ללמוד במסלולים השונים. תעודה של מאמן כושר יכולה להיות דוגמה לשילוב האפשרי של מסלול מקצועי ייחודי עם תחביב.

קורסים מקצועיים או הכשרות מקצועיות במכללות אורט

היחידה ללימודי קריירה של מכללות אורט היא הגדולה והוותיקה בישראל, ומכשירה כוח אדם לתעשייה, לחברות עסקיות, לממשלה ולמוסדות ציבור. רשת מכללות אורט מתמחית בהקניית תעודות גמר מקצועיות ומתרכזת פעמים רבות במקצועות מבוקשים בשוק העבודה כמו: לימודי טכנאות, לימודי מזכירות רפואית, לימודי חשבונאות, לימודי חשמלאות, ניהול מחסן ועוד כהנא וכהנא – מגוון רחב של מקצועות שבו עוסקים אנשי מקצוע בהם אתם נתקלים על בסיס קבוע בכל ענפי השוק התעסוקתי. קורסים מקצועיים בתחומים רבים ניתנים ברשת מכללות אורט והשלמת קורסים מקצועיים מעניקה לבוגרים תעודה המהווה אישור לכך שהבוגר אכן עבר את ההסמכה המקצועית הנדרשת.